Ö. Nattserien 21/9 Str tider

By | May 7, 2017

Östra Nattserien 2007 del 2, Sträcktidsresultatlista

2007-09-21

Långa   5030 meter 7 anmälda
1 Tero Taulavuori
Alatornion Pirkat
45:13 2:10
2:10
2:14
42:34
4:11
6:21
2:00
44:34
3:02
9:23
0:39
45:13
2:43
12:06
2:48
14:54
3:32
18:26
3:10
21:36
5:22
26:58
3:05
30:03
2:52
32:55
2:32
35:27
4:53
40:20
2 Jani Harju
Pellon Ponsi
47:45 2:18
2:18
1:44
44:54
4:26
6:44
2:16
47:10
2:25
9:09
0:35
47:45
4:13
13:22
2:16
15:38
4:47
20:25
3:26
23:51
7:03
30:54
1:39
32:33
3:08
35:41
2:39
38:20
4:50
43:10
3 Arto Vilppola
Alatornion Pirkat
48:40 1:59
1:59
1:20
46:05
3:49
5:48
1:56
48:01
3:18
9:06
0:39
48:40
2:46
11:52
1:53
13:45
3:34
17:19
3:19
20:38
9:44
30:22
2:29
32:51
2:53
35:44
2:42
38:26
6:19
44:45
4 Bo Svedlund
Haparanda OK
60:50 2:35
2:35
3:04
56:54
5:20
7:55
3:08
60:02
3:07
11:02
0:48
60:50
3:57
14:59
5:11
20:10
5:05
25:15
4:00
29:15
9:21
38:36
2:42
41:18
2:42
44:00
3:47
47:47
6:03
53:50
5 Tapani Heikkuri
Alatornion Pirkat
72:59 5:16
5:16
2:13
69:56
7:23
12:39

69:56

3:43
16:22
3:03
72:59
3:58
20:20
3:56
24:16
7:16
31:32
4:15
35:47
11:27
47:14
4:38
51:52
3:01
54:53
4:11
59:04
8:39
67:43
  Pauli Pyykkö
Alatornion Pirkat
Ej godk. 2:43
2:43
4:04
6:47
4:10
10:57

20:51

                 
  Markku Oikarinen
Alatornion Pirkat
Ej godk. 3:01
3:01
7:01
10:02
3:50
13:52
                 

Mellan   3890 meter 7 anmälda
1 Hans Ylipää
Seskarö IF
37:34 2:53
2:53
5:11
8:04
3:05
11:09
3:07
14:16
1:58
16:14
4:58
21:12
3:10
24:22
2:14
26:36
4:41
31:17
3:23
34:40
2:17
36:57
0:37
37:34
2 Jan Lindelöf
Seskarö IF
42:04 2:30
2:30
4:50
7:20
2:38
9:58
3:49
13:47
2:35
16:22
6:40
23:02
3:34
26:36
3:13
29:49
4:49
34:38
4:45
39:23
2:02
41:25
0:39
42:04
3 Bror Alatalo
Haparanda OK
45:31 2:29
2:29
4:38
7:07
4:13
11:20
3:00
14:20
1:51
16:11
6:49
23:00
4:01
27:01
4:05
31:06
7:57
39:03
3:01
42:04
2:51
44:55
0:36
45:31
4 Karl-Erik Nyström
Seskarö IF
49:26 3:36
3:36
6:43
10:19
3:32
13:51
4:59
18:50
2:40
21:30
5:48
27:18
5:01
32:19
3:33
35:52
6:54
42:46
2:21
45:07
3:25
48:32
0:54
49:26
5 Esko Pirkonen
Alatornion Pirkat
56:05 3:48
3:48
5:01
8:49
3:21
12:10
4:47
16:57
3:09
20:06
7:29
27:35
4:32
32:07
5:24
37:31
13:19
50:50
1:51
52:41
2:36
55:17
0:48
56:05
6 Lars Johansson
OK Vargen
66:17 5:54
5:54
8:53
14:47
5:45
20:32
5:36
26:08
4:24
30:32
8:21
38:53
5:13
44:06
4:53
48:59
8:01
57:00
4:30
61:30
3:53
65:23
0:54
66:17
  Åke Saloniemi
Övertorneå IF
Ej godk. 12:59
12:59
15:49
28:48
4:32
33:20
12:05
45:25
              58:26

Mellan damer   3890 meter 2 anmälda
1 Ulla Johansson
Haparanda OK
52:51 3:11
3:11
6:20
9:31
5:50
15:21
3:54
19:15
2:47
22:02
6:16
28:18
7:06
35:24
2:59
38:23
7:27
45:50
3:19
49:09
2:55
52:04
0:47
52:51
2 Elin Saloniemi
Övertorneå IF
57:58 4:57
4:57
8:39
13:36
6:51
20:27
4:19
24:46
3:15
28:01
6:25
34:26
4:48
39:14
3:32
42:46
9:14
52:00
2:15
54:15
2:52
57:07
0:51
57:58

Skapad 2007-09-21 22:15:46 med OLA version 3.5.1