Säivisnäs 26/6 Resultat och sträcktider

By | May 7, 2017

Träningsorientering HOK 26/6 , Klassresultatlista

2007-06-26

Nybörjar   2590 meter   3 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1   Jakob Pessa Haparanda OK 25:15 0:00 B
2   Elias Pessa Haparanda OK 35:36 10:21  
3   Anton Sandberg OK Vargen 36:55 11:40  

Korta   2800 meter   6 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1   David Pessa Haparanda OK 38:30 0:00 B
2   Ann-Sofie Pessa Haparanda OK 44:56 6:26 B
3   Tore Nilsson OK Vargen 47:29 8:59 B
4   Anja Vanninen Alatornion Pirkat 48:58 10:28 B
5   Anna-Lena Pessa Haparanda OK 50:43 12:13 B
6   Ida Sandberg OK Vargen 68:43 30:13  

Mellan   3290 meter   13 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1   Esa Vanninen Alatornion Pirkat 35:32 0:00 B
2   Paavo Siponen Alatornion Pirkat 36:14 0:42 B
3   Bror Alatalo Haparanda OK 37:09 1:37 B
4   Jenni Siponen Alatornion Pirkat 37:42 2:10 B
5   Mariana Jussila Haparanda OK 38:35 3:03 B
6   Esbjörn Nyström Seskarö IF 40:45 5:13 B
7   Reijo Hiekkanen Alatornion Pirkat 44:23 8:51 B
8   Lars Johansson OK Vargen 49:28 13:56  
9   Arne Blombäck OK Renen 60:30 24:58  
10   Jonathan Sandberg OK Vargen 62:13 26:41  
11   Johanna Ek OK Vargen 62:50 27:18  
12   Karl-Erik Nyström Seskarö IF 63:14 27:42  
    Per-Erik Humla Haparanda OK Ej godk.    

Långa   5090 meter   16 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1   Markku Oikarinen Alatornion Pirkat 47:12 0:00 B
2   Svante Larsson OK Vargen 48:34 1:22 B
3   Arto Vilppola Alatornion Pirkat 49:01 1:49 B
4   Bo Svedlund Haparanda OK 51:59 4:47 B
5   Esko Pirkonen Alatornion Pirkat 52:34 5:22 B
6   Jan Lindelöf Seskarö IF 52:57 5:45 B
7   Ulf Lindström LKAB Fritid 57:59 10:47 B
7   Jyrki Pessa Haparanda OK 57:59 10:47 B
9   Johanna Tholerud Övertorneå IF 62:17 15:05 B
10   Lauri Mustonen Alatornion Pirkat 65:26 18:14  
11   Kari Pessa Haparanda OK 65:51 18:39  
12   Ulla Johansson Haparanda OK 66:46 19:34  
13   Håkan Tholerud Övertorneå IF 66:55 19:43  
14   Stefan Lauri Haparanda OK 80:01 32:49  
    Karl-Erik Vähäjärvi Haparanda OK Ej godk.    
    Roger Westin Seskarö IF Ej godk.    

Träningsorientering HOK 26/6 , Sträcktidsresultatlista

2007-06-26

Nybörjar   2590 meter 3 anmälda
1 Jakob Pessa
Haparanda OK
25:15 2:34
2:34
3:24
5:58
4:59
10:57
4:31
15:28
3:20
18:48
4:46
23:34
1:41
25:15
         
2 Elias Pessa
Haparanda OK
35:36 2:41
2:41
4:31
7:12
8:17
15:29
6:49
22:18
4:48
27:06
6:04
33:10
2:26
35:36
         
3 Anton Sandberg
OK Vargen
36:55 2:42
2:42
4:29
7:11
7:13
14:24
6:05
20:29
6:13
26:42
8:10
34:52
2:03
36:55
         

Korta   2800 meter 6 anmälda
1 David Pessa
Haparanda OK
38:30 2:28
2:28
5:30
7:58
6:18
14:16
3:28
17:44
3:37
21:21
4:37
25:58
7:30
33:28
3:35
37:03
1:27
38:30
     
2 Ann-Sofie Pessa
Haparanda OK
44:56 2:31
2:31
4:42
7:13
7:58
15:11
4:52
20:03
7:10
27:13
6:05
33:18
4:41
37:59
5:04
43:03
1:53
44:56
     
3 Tore Nilsson
OK Vargen
47:29 3:20
3:20
4:57
8:17
5:52
14:09
5:41
19:50
3:45
23:35
7:35
31:10
7:31
38:41
6:41
45:22
2:07
47:29
     
4 Anja Vanninen
Alatornion Pirkat
48:58 2:49
2:49
7:40
10:29
5:07
15:36
6:46
22:22
3:59
26:21
6:53
33:14
7:42
40:56
5:51
46:47
2:11
48:58
     
5 Anna-Lena Pessa
Haparanda OK
50:43 2:40
2:40
12:30
15:10
5:53
21:03
6:25
27:28
3:38
31:06
7:05
38:11
5:41
43:52
5:01
48:53
1:50
50:43
     
6 Ida Sandberg
OK Vargen
68:43 5:04
5:04
9:50
14:54
8:04
22:58
9:42
32:40
6:22
39:02
10:45
49:47
8:44
58:31
8:11
66:42
2:01
68:43
     

Mellan   3290 meter 13 anmälda
1 Esa Vanninen
Alatornion Pirkat
35:32 1:18
1:18
3:50
5:08
2:29
7:37
4:02
11:39
3:01
14:40
2:03
16:43
6:50
23:33
4:49
28:22
6:03
34:25
1:07
35:32
   
2 Paavo Siponen
Alatornion Pirkat
36:14 1:31
1:31
3:22
4:53
2:22
7:15
3:26
10:41
2:49
13:30
3:09
16:39
5:17
21:56
6:08
28:04
6:39
34:43
1:31
36:14
   
3 Bror Alatalo
Haparanda OK
37:09 1:27
1:27
4:10
5:37
3:14
8:51
2:19
11:10
2:46
13:56
1:45
15:41
11:07
26:48
4:09
30:57
5:06
36:03
1:06
37:09
   
4 Jenni Siponen
Alatornion Pirkat
37:42 1:27
1:27
2:59
4:26
2:35
7:01
2:46
9:47
2:47
12:34
2:11
14:45
5:04
19:49
9:31
29:20
7:05
36:25
1:17
37:42
   
5 Mariana Jussila
Haparanda OK
38:35 2:03
2:03
3:17
5:20
3:26
8:46
3:20
12:06
3:34
15:40
3:36
19:16
5:17
24:33
7:11
31:44
5:31
37:15
1:20
38:35
   
6 Esbjörn Nyström
Seskarö IF
40:45 1:37
1:37
3:51
5:28
3:27
8:55
3:04
11:59
3:16
15:15
2:33
17:48
6:37
24:25
7:41
32:06
7:17
39:23
1:22
40:45
   
7 Reijo Hiekkanen
Alatornion Pirkat
44:23 1:56
1:56
4:03
5:59
5:55
11:54
2:56
14:50
3:06
17:56
3:02
20:58
5:44
26:42
7:11
33:53
9:03
42:56
1:27
44:23
   
8 Lars Johansson
OK Vargen
49:28 2:08
2:08
9:17
11:25
5:15
16:40
3:50
20:30
3:35
24:05
2:48
26:53
6:35
33:28
6:57
40:25
7:41
48:06
1:22
49:28
   
9 Arne Blombäck
OK Renen
60:30 3:43
3:43
3:47
7:30
3:00
10:30
12:47
23:17
3:36
26:53
4:53
31:46
6:11
37:57
11:57
49:54
9:01
58:55
1:35
60:30
   
10 Jonathan Sandberg
OK Vargen
62:13 2:28
2:28
6:17
8:45
4:06
12:51
9:32
22:23
3:59
26:22
4:06
30:28
9:19
39:47
12:02
51:49
8:42
60:31
1:42
62:13
   
11 Johanna Ek
OK Vargen
62:50 1:59
1:59
5:53
7:52
9:21
17:13
5:40
22:53
4:03
26:56
3:57
30:53
8:55
39:48
8:45
48:33
12:40
61:13
1:37
62:50
   
12 Karl-Erik Nyström
Seskarö IF
63:14 2:46
2:46
4:23
7:09
4:04
11:13
7:00
18:13
4:31
22:44
5:42
28:26
10:36
39:02
11:38
50:40
10:25
61:05
2:09
63:14
   
  Per-Erik Humla
Haparanda OK
Ej godk. 2:15
2:15
3:55
6:10
3:43
9:53
3:35
13:28
5:01
18:29
14:43
33:12
      74:15    

Långa   5090 meter 16 anmälda
1 Markku Oikarinen
Alatornion Pirkat
47:12 1:16
1:16
4:41
46:11
2:30
3:46
1:01
47:12
2:32
6:18
2:06
8:24
2:50
11:14
1:37
12:51
4:01
16:52
5:31
22:23
10:36
32:59
3:08
36:07
1:46
37:53
3:37
41:30
2 Svante Larsson
OK Vargen
48:34 1:15
1:15
4:25
47:27
2:45
4:00
1:07
48:34
2:08
6:08
2:04
8:12
2:31
10:43
2:15
12:58
8:08
21:06
5:35
26:41
8:47
35:28
3:22
38:50
1:13
40:03
2:59
43:02
3 Arto Vilppola
Alatornion Pirkat
49:01 1:13
1:13
5:05
47:56
2:47
4:00
1:05
49:01
2:12
6:12
2:07
8:19
2:31
10:50
1:49
12:39
7:57
20:36
5:19
25:55
8:54
34:49
3:23
38:12
1:55
40:07
2:44
42:51
4 Bo Svedlund
Haparanda OK
51:59 1:27
1:27
5:57
50:51
2:55
4:22
1:08
51:59
2:26
6:48
3:39
10:27
2:27
12:54
2:19
15:13
5:04
20:17
5:30
25:47
10:28
36:15
3:22
39:37
1:48
41:25
3:29
44:54
5 Esko Pirkonen
Alatornion Pirkat
52:34 1:36
1:36
6:28
51:23
2:52
4:28
1:11
52:34
2:30
6:58
4:59
11:57
2:28
14:25
1:50
16:15
4:20
20:35
4:41
25:16
10:45
36:01
4:19
40:20
1:22
41:42
3:13
44:55
6 Jan Lindelöf
Seskarö IF
52:57 1:16
1:16
5:24
51:45
2:38
3:54
1:12
52:57
2:22
6:16
2:39
8:55
2:32
11:27
3:33
15:00
8:59
23:59
4:37
28:36
10:10
38:46
3:11
41:57
1:23
43:20
3:01
46:21
7 Ulf Lindström
LKAB Fritid
57:59 1:24
1:24
5:52
56:48
3:12
4:36
1:11
57:59
2:47
7:23
3:31
10:54
2:41
13:35
2:11
15:46
5:04
20:50
6:36
27:26
12:56
40:22
3:22
43:44
4:06
47:50
3:06
50:56
  Jyrki Pessa
Haparanda OK
57:59 1:26
1:26
5:17
56:53
3:17
4:43
1:06
57:59
4:33
9:16
2:18
11:34
2:06
13:40
1:51
15:31
7:41
23:12
5:08
28:20
9:39
37:59
8:30
46:29
0:52
47:21
4:15
51:36
9 Johanna Tholerud
Övertorneå IF
62:17 1:28
1:28
5:13
61:14
4:14
5:42
1:03
62:17
2:14
7:56
2:23
10:19
4:27
14:46
2:12
16:58
5:52
22:50
4:34
27:24
19:59
47:23
4:21
51:44
1:22
53:06
2:55
56:01
10 Lauri Mustonen
Alatornion Pirkat
65:26 1:32
1:32
4:56
64:21
3:02
4:34
1:05
65:26
4:22
8:56
2:15
11:11
3:24
14:35
1:57
16:32
5:04
21:36
4:33
26:09
25:45
51:54
3:45
55:39
1:09
56:48
2:37
59:25
11 Kari Pessa
Haparanda OK
65:51 1:32
1:32
4:55
64:39
2:56
4:28
1:12
65:51
3:06
7:34
2:38
10:12
2:55
13:07
1:47
14:54
4:16
19:10
16:44
35:54
12:25
48:19
3:54
52:13
4:09
56:22
3:22
59:44
12 Ulla Johansson
Haparanda OK
66:46 1:35
1:35
6:37
65:15
3:33
5:08
1:31
66:46
2:58
8:06
2:49
10:55
3:51
14:46
2:33
17:19
6:18
23:37
9:34
33:11
12:18
45:29
4:39
50:08
4:11
54:19
4:19
58:38
13 Håkan Tholerud
Övertorneå IF
66:55 1:10
1:10
5:09
65:56
4:18
5:28
0:59
66:55
6:21
11:49
2:03
13:52
2:21
16:13
1:56
18:09
5:03
23:12
4:07
27:19
25:54
53:13
3:30
56:43
1:06
57:49
2:58
60:47
14 Stefan Lauri
Haparanda OK
80:01
  Karl-Erik Vähäjärvi
Haparanda OK
Ej godk. 1:38
1:38
2:48
4:26
12:13
16:39
2:56
19:35
3:34
23:09
2:12
25:21
5:40
31:01
         
  Roger Westin
Seskarö IF
Ej godk. 1:24
1:24
6:00
75:16
4:47
6:11
1:21
76:37
2:21
8:32
3:55
12:27
2:50
15:17
4:51
20:08
4:57
25:05
  60:11 3:41
63:52
1:33
65:25
3:51
69:16

Skapad 2007-06-26 21:30:23 med OLA version 3.5.1