Ö. Natt del 3 Sträcktider

By | May 7, 2017

Sträcktider

EOS (Elektroniskt Orienterings System) Hektor Data AB www.hektor.se Utskriftsdatum: 2008-09-28 19:25:11


KORTA      Bana 2.150   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-32 2-35 3-46 4-36 5-37 6-38 7-49 8-50 9-42 10-48 M-249
                             
1 David Pessa 23.08 20:04 1.02 3.00 4.53 8.45 13.11 15.48 17.17 18.38 21.12 22.34 23.08
  Haparanda OK     1.02 1.58 1.53 3.52 4.26 2.37 1.29 1.21 2.34 1.22 0.34
                             
2 Ville Hyvärinen 25.11 20:02 1.51 5.09 7.06 10.51 15.05 17.41 19.27 20.44 23.22 24.35 25.11
  Haparanda OK     1.51 3.18 1.57 3.45 4.14 2.36 1.46 1.17 2.38 1.13 0.36
                             
3 Elis Franzen 28.43 20:06 1.21 5.06 10.19 12.38 15.24 17.33 19.24 21.28 26.22 28.06 28.43
  Haparanda OK     1.21 3.45 5.13 2.19 2.46 2.09 1.51 2.04 4.54 1.44 0.37
                             
4 Keijo Hyvärinen 48.25 20:00 2.07 6.59 9.08 18.34 21.26 27.19 32.32 38.34 46.13 47.32 48.25
  HOK     2.07 4.52 2.09 9.26 2.52 5.53 5.13 6.02 7.39 1.19 0.53
                             


LÅNGA      Bana 4.240   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-34 2-33 3-45 4-35 5-46 6-31 7-44 8-38 9-49 10-40 11-39 12-50 13-37 14-47 15-32 16-36 M-249
                                         
1 Olli-Markus Taivainen 28.01 20:16 2.35 4.12 5.58 6.55 8.29 9.27 10.52 13.45 14.51 16.16 18.05 21.08 22.31 24.06 25.13 27.08 28.01
  Pellon Ponsi     2.35 1.37 1.46 0.57 1.34 0.58 1.25 2.53 1.06 1.25 1.49 3.03 1.23 1.35 1.07 1.55 0.53
                                         
2 Lars Lundqvist 35.55 20:04 2.19 4.41 7.17 8.33 10.12 13.20 15.10 18.26 19.47 21.44 23.37 26.49 28.45 30.48 32.52 35.02 35.55
  Seskarö IF     2.19 2.22 2.36 1.16 1.39 3.08 1.50 3.16 1.21 1.57 1.53 3.12 1.56 2.03 2.04 2.10 0.53
                                         
3 Tero Taulavuori 39.24 20:00 2.33 4.34 7.29 8.55 10.24 11.51 14.17 17.35 19.49 21.40 23.15 28.23 30.23 32.39 35.33 38.27 39.24
  AlPi     2.33 2.01 2.55 1.26 1.29 1.27 2.26 3.18 2.14 1.51 1.35 5.08 2.00 2.16 2.54 2.54 0.57
                                         
4 Heikki Ikonen 45.20 20:14 3.00 5.56 8.47 10.34 13.13 15.13 18.03 21.49 23.47 25.43 28.00 32.20 34.17 38.04 40.50 44.20 45.20
  S2000     3.00 2.56 2.51 1.47 2.39 2.00 2.50 3.46 1.58 1.56 2.17 4.20 1.57 3.47 2.46 3.30 1.00
                                         
5 Tommi Uusimäki 45.23 20:18 2.15 10.18 14.20 16.17 17.53 19.43 22.04 25.42 27.05 29.04 30.28 34.29 36.31 39.11 41.49 44.12 45.23
  Pellon Ponsi     2.15 8.03 4.02 1.57 1.36 1.50 2.21 3.38 1.23 1.59 1.24 4.01 2.02 2.40 2.38 2.23 1.11
                                         
6 Markku Oikarinen 46.54 20:08 2.46 5.44 8.51 11.14 13.14 18.27 20.53 24.54 26.54 28.55 32.16 35.33 37.56 40.21 43.02 45.39 46.54
  AlPi     2.46 2.58 3.07 2.23 2.00 5.13 2.26 4.01 2.00 2.01 3.21 3.17 2.23 2.25 2.41 2.37 1.15
                                         
7 Svante Larsson 47.15 20:12 4.50 7.59 10.52 12.30 15.53 17.21 19.57 23.41 25.32 27.39 30.06 34.13 36.10 40.00 42.44 46.14 47.15
  OK Vargen     4.50 3.09 2.53 1.38 3.23 1.28 2.36 3.44 1.51 2.07 2.27 4.07 1.57 3.50 2.44 3.30 1.01
                                         
8 Arto Vilppola 48.10 20:22 2.35 12.45 15.13 17.15 19.09 20.44 23.18 26.47 28.18 31.06 32.49 36.34 38.38 42.21 44.45 47.04 48.10
  AlPi     2.35 10.10 2.28 2.02 1.54 1.35 2.34 3.29 1.31 2.48 1.43 3.45 2.04 3.43 2.24 2.19 1.06
                                         
9 Henry Barsk 48.31 20:06 3.45 8.33 14.12 16.24 18.16 20.15 22.41 27.06 29.10 31.08 33.46 37.15 39.44 42.09 45.08 47.32 48.31
  ÖIF     3.45 4.48 5.39 2.12 1.52 1.59 2.26 4.25 2.04 1.58 2.38 3.29 2.29 2.25 2.59 2.24 0.59
                                         
10 Jan Christoffersson 50.18 20:20 3.01 5.33 8.39 10.43 18.11 20.03 22.26 27.19 28.45 31.11 32.54 37.10 39.36 42.30 46.26 49.18 50.18
  OK Renen     3.01 2.32 3.06 2.04 7.28 1.52 2.23 4.53 1.26 2.26 1.43 4.16 2.26 2.54 3.56 2.52 1.00
                                         
11 Risto Luodonpää 51.15 20:02 3.19 5.41 9.56 12.05 14.10 15.57 18.47 25.13 27.13 29.50 34.55 38.45 41.09 44.04 46.39 50.00 51.15
  AlPi     3.19 2.22 4.15 2.09 2.05 1.47 2.50 6.26 2.00 2.37 5.05 3.50 2.24 2.55 2.35 3.21 1.15
                                         
12 Bo Svedlund 52.23 20:25:47 3.14 6.01 9.39 11.36 14.10 16.13 19.04 23.19 25.47 28.29 34.01 39.12 42.34 45.08 47.49 51.06 52.23
  HOK     3.14 2.47 3.38 1.57 2.34 2.03 2.51 4.15 2.28 2.42 5.32 5.11 3.22 2.34 2.41 3.17 1.17
                                         
13 Jan Lindström 54.35 20:10 6.53 10.07 13.03 14.41 17.09 19.28 22.13 27.44 29.39 32.08 34.56 39.11 43.21 47.19 50.00 53.14 54.35
  SIF     6.53 3.14 2.56 1.38 2.28 2.19 2.45 5.31 1.55 2.29 2.48 4.15 4.10 3.58 2.41 3.14 1.21
                                         
  Tore Svedlund Utgått 20:24 5.20 8.39 12.13 14.09 17.26 19.34                     26.42
  Seskarö IF     5.20 3.19 3.34 1.56 3.17 2.08                     7.08
                                         


MELLAN      Bana 3.150   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-36 2-46 3-35 4-45 5-33 6-47 7-42 8-38 9-49 10-40 11-39 12-50 13-37 14-48 M-249
                                     
1 Jan Lindelöf 33.15 20:12 1.13 2.26 5.18 7.00 10.25 12.16 13.44 16.54 19.08 21.04 24.12 28.51 31.01 32.32 33.15
  Seskarö IF     1.13 1.13 2.52 1.42 3.25 1.51 1.28 3.10 2.14 1.56 3.08 4.39 2.10 1.31 0.43
                                     
2 Axel Christoffersson 37.47 20:10 2.36 4.25 7.21 9.12 12.17 14.10 15.35 22.57 25.25 27.44 29.30 32.58 35.22 37.00 37.47
  OK Renen     2.36 1.49 2.56 1.51 3.05 1.53 1.25 7.22 2.28 2.19 1.46 3.28 2.24 1.38 0.47
                                     
3 Ulla Johansson 39.14 20:08 2.34 4.23 6.29 8.46 13.30 15.36 17.30 21.09 23.23 25.50 28.25 33.15 36.29 38.20 39.14
  Haparanda OK     2.34 1.49 2.06 2.17 4.44 2.06 1.54 3.39 2.14 2.27 2.35 4.50 3.14 1.51 0.54
                                     
4 Hanna Kivijärvi 39.58 20:02 2.34 4.12 6.52 8.46 12.24 14.20 16.11 20.11 22.17 24.57 29.38 34.40 37.34 39.16 39.58
  OK Renen     2.34 1.38 2.40 1.54 3.38 1.56 1.51 4.00 2.06 2.40 4.41 5.02 2.54 1.42 0.42
                                     
5 Olle Dahlhägg 40.28 20:18 2.31 3.53 6.00 8.42 12.51 15.16 17.18 21.45 23.33 26.20 28.58 34.58 37.48 39.32 40.28
  Övertorneå IF     2.31 1.22 2.07 2.42 4.09 2.25 2.02 4.27 1.48 2.47 2.38 6.00 2.50 1.44 0.56
                                     
6 Evelina Christoffersson 42.20 20:16 2.09 5.07 8.11 10.47 14.56 17.21 19.09 23.51 25.50 28.25 31.02 36.53 39.55 41.35 42.20
  Ok Renen     2.09 2.58 3.04 2.36 4.09 2.25 1.48 4.42 1.59 2.35 2.37 5.51 3.02 1.40 0.45
                                     
7 Tapani Heikkuri 43.42 20:04 2.04 4.51 7.46 10.36 16.11 20.01 21.35 24.59 27.15 29.59 31.56 36.50 40.31 42.41 43.42
  AlPi     2.04 2.47 2.55 2.50 5.35 3.50 1.34 3.24 2.16 2.44 1.57 4.54 3.41 2.10 1.01
                                     
8 Gösta Klippmark 44.27 20:20 1.41 3.23 5.34 8.26 13.11 16.00 18.42 23.11 25.33 29.09 32.11 37.49 40.29 43.26 44.27
  Haparanda OK     1.41 1.42 2.11 2.52 4.45 2.49 2.42 4.29 2.22 3.36 3.02 5.38 2.40 2.57 1.01
                                     
9 Karl-Erik Nyström 49.14 20:00 2.54 5.04 7.38 11.00 15.17 18.14 22.03 26.58 29.48 32.45 37.10 43.08 46.08 48.09 49.14
  Seskarö IF     2.54 2.10 2.34 3.22 4.17 2.57 3.49 4.55 2.50 2.57 4.25 5.58 3.00 2.01 1.05
                                     
10 Mats Lindström 54.14 20:14 2.11 5.56 8.02 11.54 18.15 21.35 24.17 29.32 33.50 36.39 41.49 47.27 51.02 53.17 54.14
  SIF     2.11 3.45 2.06 3.52 6.21 3.20 2.42 5.15 4.18 2.49 5.10 5.38 3.35 2.15 0.57