Önatt del 5 str tider

By | May 7, 2017

Östra Natt del 5, Sträcktidsresultatlista

2009-10-09

Korta   2600 m 3 anmälda
1 Lars Peter Isaksson
Skellefteå OK
36:24 3:32
3:32
3:09
6:41
4:58
11:39
4:18
15:57
4:05
20:02
10:22
30:24
2:52
33:16
1:50
35:06
1:18
36:24
     
2 Jakob Pessa
Haparanda OK
38:12 4:37
4:37
4:08
8:45
4:58
13:43
4:18
18:01
3:21
21:22
10:57
32:19
2:51
35:10
1:50
37:00
1:12
38:12
     
  Åke Saloniemi
SK Gränsen
Ej godk. 6:13
6:13
21:08
27:21
10:57
38:18
6:32
44:50
      57:02 1:59
59:01
     

Långa Herrar   4800 m 10 anmälda
1 Lars Lundkvist
Seskarö IF
41:54 2:18
2:18
1:15
41:54
3:13
5:31
5:06
10:37
1:42
12:19
3:56
16:15
2:47
19:02
2:30
21:32
3:46
25:18
5:32
30:50
4:27
35:17
2:39
37:56
2:43
40:39
2 Svante Larsson
OK Vargen
46:01 2:58
2:58
1:21
46:01
3:02
6:00
5:43
11:43
1:46
13:29
4:54
18:23
3:47
22:10
3:03
25:13
4:10
29:23
5:30
34:53
4:58
39:51
1:58
41:49
2:51
44:40
3 Jani Harju
Pellon Ponsi
50:09 3:17
3:17
1:21
50:09
3:43
7:00
7:05
14:05
2:07
16:12
4:00
20:12
4:11
24:23
3:25
27:48
4:09
31:57
6:56
38:53
4:57
43:50
1:58
45:48
3:00
48:48
4 Tuomas Virtala
S-2000
52:51 4:03
4:03
1:31
52:51
5:42
9:45
6:11
15:56
2:36
18:32
4:55
23:27
3:00
26:27
3:36
30:03
5:34
35:37
6:05
41:42
4:22
46:04
2:45
48:49
2:31
51:20
5 Antti Kalapudas
AlPi
63:28 3:18
3:18
1:48
63:28
3:40
6:58
5:57
12:55
1:57
14:52
5:44
20:36
6:05
26:41
4:46
31:27
6:53
38:20
9:30
47:50
5:31
53:21
3:58
57:19
4:21
61:40
6 Petri Hannila
S-2000
63:41 3:31
3:31
2:05
63:41
4:28
7:59
10:13
18:12
1:59
20:11
4:22
24:33
4:26
28:59
3:53
32:52
5:12
38:04
7:41
45:45
7:28
53:13
4:04
57:17
4:19
61:36
7 Markku Oikarinen
AlPi
67:40 8:17
8:17
2:04
67:40
3:15
11:32
6:33
18:05
2:01
20:06
5:57
26:03
7:04
33:07
3:40
36:47
6:25
43:12
8:37
51:49
7:24
59:13
2:24
61:37
3:59
65:36
8 Risto Luodonpää
AlPi
68:49 3:30
3:30
1:31
68:49
4:14
7:44
7:16
15:00
2:48
17:48
5:28
23:16
4:00
27:16
7:06
34:22
7:12
41:34
12:08
53:42
7:28
61:10
2:26
63:36
3:42
67:18
9 Seppo Rousu
AlPi
68:51 6:17
6:17
1:23
68:51
4:37
10:54
6:30
17:24
3:28
20:52
7:16
28:08
3:45
31:53
3:25
35:18
8:51
44:09
10:24
54:33
5:37
60:10
2:47
62:57
4:31
67:28
10 Tapani Heikkuri
AlPi
81:20 4:13
4:13
2:00
81:20
5:54
10:07
10:07
20:14
2:32
22:46
5:42
28:28
3:48
32:16
4:06
36:22
18:17
54:39
9:14
63:53
9:13
73:06
2:23
75:29
3:51
79:20

Mellan Damer   3700 m 3 anmälda
1 Helena Lundkvist
OK Vargen
48:11 7:04
7:04
6:13
13:17
6:48
20:05
5:45
25:50
5:16
31:06
5:42
36:48
3:37
40:25
3:36
44:01
2:49
46:50
1:21
48:11
   
2 Outi Mattila
Län-Ra
56:13 5:43
5:43
5:31
11:14
9:11
20:25
6:39
27:04
7:27
34:31
7:12
41:43
3:13
44:56
5:26
50:22
4:10
54:32
1:41
56:13
   
3 Johanna Ek
OK Vargen
60:27 7:21
7:21
9:15
16:36
11:24
28:00
5:52
33:52
5:34
39:26
7:15
46:41
3:12
49:53
4:18
54:11
4:09
58:20
2:07
60:27
   

Mellan Herrar   3700 m 9 anmälda
1 Roger Westin
Seskarö IF
46:46 4:39
4:39
4:07
8:46
7:02
15:48
4:34
20:22
5:53
26:15
7:11
33:26
3:07
36:33
3:41
40:14
5:08
45:22
1:24
46:46
   
2 Jan Lindelöf
Seskarö IF
47:54 6:43
6:43
3:48
10:31
7:10
17:41
2:57
20:38
6:29
27:07
8:28
35:35
2:27
38:02
4:54
42:56
3:28
46:24
1:30
47:54
   
3 Esko Pirkonen
AlPi
50:06 4:13
4:13
4:11
8:24
5:39
14:03
9:13
23:16
4:34
27:50
7:17
35:07
3:01
38:08
6:32
44:40
3:44
48:24
1:42
50:06
   
4 Bror Alatalo
Haparanda OK
53:33 8:29
8:29
4:12
12:41
5:35
18:16
9:07
27:23
4:40
32:03
7:11
39:14
3:12
42:26
3:33
45:59
5:27
51:26
2:07
53:33
   
5 Lauri Mustonen
AlPi
57:01 5:52
5:52
4:23
10:15
8:24
18:39
5:58
24:37
7:21
31:58
8:46
40:44
2:53
43:37
5:23
49:00
6:23
55:23
1:38
57:01
   
6 Gösta Klippmark
Haparanda OK
62:26 8:52
8:52
6:27
15:19
8:45
24:04
4:57
29:01
7:57
36:58
10:01
46:59
3:58
50:57
5:30
56:27
4:18
60:45
1:41
62:26
   
7 Elis Franzen
Haparanda OK
79:57 5:39
5:39
13:18
18:57
23:57
42:54
3:44
46:38
7:33
54:11
6:41
60:52
2:38
63:30
9:22
72:52
5:49
78:41
1:16
79:57
   
8 Karl Erik Nyström
Seskarö IF
101:19 10:29
10:29
23:56
34:25
9:15
43:40
9:26
53:06
11:11
64:17
12:58
77:15
5:24
82:39
7:59
90:38
7:57
98:35
2:44
101:19
   
  Ingemar Sandström
Seskarö IF
Ej godk. 6:36
6:36
7:57
14:33
              50:10    

Skapad 2009-10-09 22:24:22 med OLA version 4.1.3