Säivisnäs 15/7

By | May 7, 2017

Träning HOK 15/7, Klassresultatlista

2008-07-15

Korta   3450 meter   10 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Helena Lundkvist OK Vargen 28:35 0:00
2 Emma Bergström OK Vargen 32:17 3:42
3 Paavo Jussila Kroppa IF 35:11 6:36
4 Ulla Perhult Maria Bergström OK Vargen 48:59 20:24
5 Johanna Ek OK Vargen 49:13 20:38
6 Marjo-Riitta Lahti Hyvinkää 51:42 23:07
7 Sven-Gustav Huhta Seskarö IF 57:25 28:50
8 Leif Lind Seskarö IF 62:07 33:32
  Anja Vanninen Alatornion Pirkat Ej godk.  
  Ina Westin Seskarö IF Ej godk.  

Långa   5950 meter   10 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Jarkko Alanissi Vehkaladen Veikot 37:34 0:00
2 Lars Lundqvist Seskarö IF 40:15 2:41
3 Lauri Kortelainen Alatornion Pirkat 47:45 10:11
4 Jan Lindelöf Seskarö IF 49:02 11:28
5 Markku Oikarinen Alatornion Pirkat 53:23 15:49
6 Kari Pessa Haparanda OK 55:01 17:27
7 Jan Lindström Seskarö IF 59:18 21:44
8 Roger Westin Seskarö IF 59:28 21:54
9 Ulla Johansson Haparanda OK 73:35 36:01
10 Arto Vesanto 80:19 42:45

Mellan   3950 meter   17 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Esa Vanninen Alatornion Pirkat 37:30 0:00
2 Esko Pirkonen Alatornion Pirkat 40:03 2:33
3 Mariana Jussila Haparanda OK 42:40 5:10
4 Reijo Hiekkanen Alatornion Pirkat 42:53 5:23
5 Åke Saloniemi Övertorneå IF 45:52 8:22
6 Karl-Erik Nyström Seskarö IF 46:46 9:16
7 Lars Johansson OK Vargen 51:00 13:30
8 Sol-Britt Innala Seskarö IF 51:51 14:21
9 Johan Sandlund OK Njudung 53:05 15:35
10 Ville & Keijo Hyvärinen Haparanda OK 61:25 23:55
11 Elis Franzen Haparanda OK 65:05 27:35
12 Birgit Lundqvist OK Vargen 65:46 28:16
13 Jonatan Sandberg OK Vargen 69:31 32:01
14 Rebecca Tholerud Övertorneå IF 69:44 32:14
15 Per-Erik Humla Haparanda OK 72:36 35:06
  Jorma Salmi Ej godk.  
  Karl-Erik Vähäjärvi Haparanda OK Ej godk.  

Nybörjar   1580 meter   9 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Jens Westin Seskarö IF 15:42 0:00
2 Ida Sandberg OK Vargen 18:42 3:00
3 Johanna Lundkvist OK Vargen 21:21 5:39
4 Stina Ruisniemi Övertorneå IF 23:02 7:20
5 Kristina Tholerud Övertorneå IF 23:07 7:25
6 Anton Sandberg OK Vargen 25:14 9:32
7 Sofia Lundkvist OK Vargen 25:39 9:57
8 Anton Andersson OK Vargen 26:37 10:55
9 S. Karlander J. Hyvärinen Haparanda OK 29:31 13:49

Skapad 2008-07-15 21:38:52 med OLA version 4.0.0

Träning HOK 15/7, Sträcktidsresultatlista

2008-07-15

Korta Banan   3450 m 10 anmälda
1 Helena Lundkvist
OK Vargen
28:35 2:55
2:55
3:23
6:18
2:47
9:05
1:54
10:59
2:41
13:40
0:35
14:15
3:47
18:02
3:03
21:05
3:41
24:46
1:55
26:41
1:05
27:46
0:49
28:35
2 Emma Bergström
OK Vargen
32:17 2:48
2:48
3:27
6:15
2:47
9:02
3:05
12:07
3:22
15:29
0:42
16:11
4:02
20:13
3:38
23:51
3:55
27:46
2:11
29:57
1:13
31:10
1:07
32:17
3 Paavo Jussila
Kroppa IF
35:11 3:26
3:26
4:53
8:19
2:51
11:10
2:49
13:59
3:27
17:26
0:53
18:19
4:10
22:29
2:55
25:24
4:17
29:41
2:31
32:12
1:46
33:58
1:13
35:11
4 Ulla Perhult Maria Bergström
OK Vargen
48:59 5:53
5:53
4:42
10:35
5:09
15:44
3:19
19:03
6:46
25:49
0:48
26:37
5:46
32:23
4:48
37:11
4:56
42:07
3:38
45:45
1:35
47:20
1:39
48:59
5 Johanna Ek
OK Vargen
49:13 2:51
2:51
4:03
6:54
10:05
16:59
2:31
19:30
4:17
23:47
0:53
24:40
6:28
31:08
7:11
38:19
6:19
44:38
2:12
46:50
1:13
48:03
1:10
49:13
6 Marjo-Riitta Lahti
Hyvinkää
51:42 3:08
3:08
3:34
6:42
2:59
9:41
6:59
16:40
4:10
20:50
0:47
21:37
11:48
33:25
6:32
39:57
4:32
44:29
4:24
48:53
1:33
50:26
1:16
51:42
7 Sven-Gustav Huhta
Seskarö IF
57:25 3:28
3:28
9:14
12:42
9:29
22:11
3:56
26:07
2:35
28:42
0:43
29:25
16:52
46:17
1:46
48:03
3:56
51:59
2:56
54:55
1:12
56:07
1:18
57:25
8 Leif Lind
Seskarö IF
62:07 4:11
4:11
10:00
14:11
10:27
24:38
3:40
28:18
5:22
33:40
1:24
35:04
7:25
42:29
5:15
47:44
6:25
54:09
3:54
58:03
2:47
60:50
1:17
62:07
  Anja Vanninen
Alatornion Pirkat
Ej godk. 4:45
4:45
6:27
11:12
7:14
18:26
5:08
23:34
5:06
28:40
1:20
30:00
8:04
38:04
         
  Ina Westin
Seskarö IF
Ej godk. 42:47
42:47
                    49:15

Långa Banan   5950 m 10 anmälda
1 Jarkko Alanissi
Vehkaladen Veikot
37:34 1:41
1:41
3:19
31:28
1:04
2:45
1:43
33:11
1:33
4:18
0:59
34:10
3:23
7:41
1:49
35:59
6:08
13:49
0:47
36:46
2:49
16:38
0:48
37:34
1:03
17:41
1:21
19:02
2:11
21:13
4:02
25:15
2:20
27:35
0:34
28:09
2 Lars Lundqvist
Seskarö IF
40:15 1:26
1:26
3:48
34:11
1:28
2:54
1:56
36:07
2:04
4:58
1:00
37:07
4:10
9:08
1:31
38:38
5:19
14:27
0:46
39:24
3:07
17:34
0:51
40:15
1:08
18:42
1:30
20:12
2:58
23:10
4:20
27:30
2:18
29:48
0:35
30:23
3 Lauri Kortelainen
Alatornion Pirkat
47:45 1:47
1:47
4:04
40:01
1:55
3:42
2:22
42:23
1:41
5:23
1:35
43:58
4:30
9:53
1:59
45:57
6:53
16:46
0:55
46:52
5:06
21:52
0:53
47:45
1:15
23:07
2:31
25:38
2:18
27:56
4:40
32:36
2:45
35:21
0:36
35:57
4 Jan Lindelöf
Seskarö IF
49:02 1:40
1:40
4:29
41:09
1:25
3:05
2:14
43:23
1:37
4:42
1:47
45:10
4:22
9:04
1:53
47:03
6:43
15:47
1:06
48:09
3:54
19:41
0:53
49:02
1:19
21:00
2:01
23:01
2:51
25:52
7:06
32:58
2:52
35:50
0:50
36:40
5 Markku Oikarinen
Alatornion Pirkat
53:23 1:35
1:35
4:42
45:30
1:41
3:16
2:44
48:14
1:39
4:55
1:27
49:41
4:45
9:40
1:35
51:16
7:16
16:56
0:59
52:15
4:00
20:56
1:08
53:23
1:41
22:37
4:34
27:11
3:23
30:34
5:57
36:31
3:35
40:06
0:42
40:48
6 Kari Pessa
Haparanda OK
55:01 1:54
1:54
4:10
44:58
1:27
3:21
3:16
48:14
3:01
6:22
1:50
50:04
4:58
11:20
3:02
53:06
7:00
18:20
0:58
54:04
5:39
23:59
0:57
55:01
1:18
25:17
2:31
27:48
3:49
31:37
5:00
36:37
3:26
40:03
0:45
40:48
7 Jan Lindström
Seskarö IF
59:18 1:45
1:45
4:47
49:18
1:46
3:31
3:27
52:45
2:13
5:44
2:00
54:45
5:57
11:41
2:10
56:55
9:31
21:12
1:14
58:09
4:21
25:33
1:09
59:18
1:25
26:58
2:30
29:28
3:39
33:07
7:45
40:52
2:48
43:40
0:51
44:31
8 Roger Westin
Seskarö IF
59:28 2:05
2:05
5:40
50:43
3:27
5:32
3:09
53:52
4:04
9:36
1:39
55:31
5:16
14:52
2:03
57:34
7:00
21:52
1:20
58:54
4:32
26:24
0:34
59:28
1:32
27:56
2:19
30:15
3:24
33:39
8:07
41:46
2:32
44:18
0:45
45:03
9 Ulla Johansson
Haparanda OK
73:35 2:29
2:29
5:26
62:04
2:00
4:29
3:26
65:30
2:11
6:40
1:44
67:14
6:15
12:55
3:38
70:52
11:24
24:19
1:28
72:20
4:52
29:11
1:15
73:35
1:35
30:46
5:22
36:08
4:28
40:36
10:49
51:25
4:20
55:45
0:53
56:38
10 Arto Vesanto
80:19 2:53
2:53
4:38
71:24
1:53
4:46
3:00
74:24
10:43
15:29
1:40
76:04
6:32
22:01
2:04
78:08
16:57
38:58
1:04
79:12
4:37
43:35
1:07
80:19
3:09
46:44
6:05
52:49
3:08
55:57
6:27
62:24
3:34
65:58
0:48
66:46

Mellan Banan   3950 m 17 anmälda
1 Esa Vanninen
Alatornion Pirkat
37:30 3:02
3:02
3:20
6:22
3:48
10:10
8:15
18:25
4:06
22:31
1:27
23:58
2:07
26:05
2:54
28:59
4:50
33:49
3:13
37:02
0:28
37:30
 
2 Esko Pirkonen
Alatornion Pirkat
40:03 2:00
2:00
2:03
4:03
3:53
7:56
7:21
15:17
4:40
19:57
3:11
23:08
3:47
26:55
2:49
29:44
6:49
36:33
2:57
39:30
0:33
40:03
 
3 Mariana Jussila
Haparanda OK
42:40 2:43
2:43
2:15
4:58
4:13
9:11
7:21
16:32
6:39
23:11
2:06
25:17
2:19
27:36
4:06
31:42
7:05
38:47
3:20
42:07
0:33
42:40
 
4 Reijo Hiekkanen
Alatornion Pirkat
42:53 2:37
2:37
2:37
5:14
4:37
9:51
7:21
17:12
4:40
21:52
3:14
25:06
3:50
28:56
2:42
31:38
7:18
38:56
3:21
42:17
0:36
42:53
 
5 Åke Saloniemi
Övertorneå IF
45:52 2:33
2:33
2:28
5:01
4:48
9:49
9:17
19:06
5:33
24:39
1:38
26:17
3:09
29:26
3:12
32:38
8:54
41:32
3:53
45:25
0:27
45:52
 
6 Karl-Erik Nyström
Seskarö IF
46:46 2:45
2:45
2:31
5:16
5:36
10:52
9:29
20:21
5:52
26:13
2:11
28:24
2:31
30:55
3:54
34:49
7:26
42:15
3:58
46:13
0:33
46:46
 
7 Lars Johansson
OK Vargen
51:00 2:55
2:55
2:32
5:27
4:53
10:20
11:07
21:27
5:55
27:22
2:30
29:52
4:08
34:00
4:35
38:35
7:32
46:07
4:15
50:22
0:38
51:00
 
8 Sol-Britt Innala
Seskarö IF
51:51 4:11
4:11
2:17
6:28
4:46
11:14
13:16
24:30
5:29
29:59
1:43
31:42
2:34
34:16
4:02
38:18
8:40
46:58
4:17
51:15
0:36
51:51
 
9 Johan Sandlund
OK Njudung
53:05 1:44
1:44
1:56
3:40
3:23
7:03
9:13
16:16
12:08
28:24
1:31
29:55
11:23
41:18
3:07
44:25
5:36
50:01
2:40
52:41
0:24
53:05
 
10 Ville & Keijo Hyvärinen
Haparanda OK
61:25 2:53
2:53
2:20
5:13
5:18
10:31
8:43
19:14
18:45
37:59
1:23
39:22
5:13
44:35
4:50
49:25
7:57
57:22
3:38
61:00
0:25
61:25
 
11 Elis Franzen
Haparanda OK
65:05 2:53
2:53
6:49
9:42
3:45
13:27
13:08
26:35
5:28
32:03
5:01
37:04
6:32
43:36
3:06
46:42
14:41
61:23
3:09
64:32
0:33
65:05
 
12 Birgit Lundqvist
OK Vargen
65:46 3:09
3:09
6:56
10:05
5:50
15:55
14:07
30:02
6:20
36:22
2:03
38:25
5:02
43:27
4:26
47:53
13:05
60:58
4:09
65:07
0:39
65:46
 
13 Jonatan Sandberg
OK Vargen
69:31 4:42
4:42
2:59
7:41
5:48
13:29
11:14
24:43
7:42
32:25
7:17
39:42
5:48
45:30
6:26
51:56
12:54
64:50
4:11
69:01
0:30
69:31
 
14 Rebecca Tholerud
Övertorneå IF
69:44 5:47
5:47
2:45
8:32
5:58
14:30
12:01
26:31
6:24
32:55
3:19
36:14
3:49
40:03
6:03
46:06
14:10
60:16
8:52
69:08
0:36
69:44
 
15 Per-Erik Humla
Haparanda OK
72:36 3:12
3:12
2:55
6:07
13:11
19:18
16:00
35:18
5:03
40:21
6:13
46:34
5:38
52:12
6:51
59:03
9:10
68:13
3:45
71:58
0:38
72:36
 
  Jorma Salmi
Ej godk. 3:05
3:05
3:11
6:16
4:41
10:57
14:00
24:57
  31:19 25:58
57:17
      74:05  
  Karl-Erik Vähäjärvi
Haparanda OK
Ej godk. 2:33
2:33
6:32
9:05
16:18
25:23
13:20
38:43
15:01
53:44
1:57
55:41
5:15
60:56
      77:09  

Nybörjar Banan   1580 m 9 anmälda
1 Jens Westin
Seskarö IF
15:42 1:11
1:11
4:37
5:48
2:09
7:57
2:34
10:31
2:23
12:54
1:43
14:37
1:05
15:42
         
2 Ida Sandberg
OK Vargen
18:42 1:45
1:45
4:39
6:24
2:28
8:52
3:51
12:43
2:45
15:28
2:22
17:50
0:52
18:42
         
3 Johanna Lundkvist
OK Vargen
21:21 3:18
3:18
4:38
7:56
2:20
10:16
3:04
13:20
5:09
18:29
2:14
20:43
0:38
21:21
         
4 Stina Ruisniemi
Övertorneå IF
23:02 2:36
2:36
4:32
7:08
2:09
9:17
4:28
13:45
5:10
18:55
3:26
22:21
0:41
23:02
         
5 Kristina Tholerud
Övertorneå IF
23:07 2:39
2:39
4:30
7:09
2:09
9:18
4:29
13:47
5:12
18:59
3:20
22:19
0:48
23:07
         
6 Anton Sandberg
OK Vargen
25:14 1:40
1:40
6:26
8:06
4:48
12:54
3:35
16:29
4:51
21:20
21:20 3:54
25:14
         
7 Sofia Lundkvist
OK Vargen
25:39 2:39
2:39
6:49
9:28
4:02
13:30
4:41
18:11
4:26
22:37
2:15
24:52
0:47
25:39
         
8 Anton Andersson
OK Vargen
26:37 3:01
3:01
7:33
10:34
4:19
14:53
5:40
20:33
4:01
24:34
24:34 2:03
26:37
         
9 S. Karlander J. Hyvärinen
Haparanda OK
29:31 1:43
1:43
6:40
8:23
3:05
11:28
10:44
22:12
3:47
25:59
2:37
28:36
0:55
29:31
         

Skapad 2008-07-15 21:39:27 med OLA version 4.0.0